כל האפשרויות של שיפוץ בניין

כל בניין סובל מבלאי מסוים. בחלק מהמקרים התוצאה היא "רק" מראה מיושן, במקרים אחרים הבסיס שלו נחלש ומחייב חיזוק, לעתים נדרשות עבודות תחזוקה אחרות כמו למשל חיזוק השיש ולפעמים חדר המדרגות והלובי הם אלה שמצריכים חידוש וריענון. ישנם כמובן גם מקרים שבהם ההתיישנות של המבנה באה לידי ביטוי במספר היבטים – ובכל מקרה חשוב לפנות למומחים מנוסים לשיפוצים כדי לוודא שאתם מקבלים את ההמלצה הטובה ביותר לגבי שיפוץ הבניין הנחוץ במקרה שלכם.

מה כולל שיפוץ חוץ?

חזית הבניין, ובעצם המעטפת שלו כולה, הן למעשה כרטיס הביקור של המקום שבו אתם חיים. באופן טבעי רובנו נרצה לגור במקום בעל חזות מושכת ועדכנית – ובהתאם ישנו ביקוש נרחב למדי לשירות של שיפוץ בניין שמתרכז בחלק החיצוני שלו.

שיפוץ חוץ של בניינים כולל טיח חדש, חידוש שפריץ או צבע, תיקון עמודים שהתבלו, לעתים יותקנו מסתורי כביסה בכל הדירות ובכל מקרה ייעשה שימוש בחומרים מתקדמים שקרוב לוודאי כלל לא היו קיימים כשהמבנה הוקם, וכעת הם יכולים לשדרג לא "רק" את המראה החיצוני אלא גם את האיטום.

מה כולל שיפוץ פנים?

שיפוץ בניין שמתרכז בחללים הפנימיים המשותפים, כלומר חדר המדרגות והלובי, הוא דוגמה נוספת לפרויקט שמשלב גם את הפן האסתטי וגם את הפן הפרקטי. פעולה בסיסית אחת במסגרת שיפוץ פנים היא צביעת חדר המדרגות – הקירות של המרחבים האלה נוטים להתלכלך בקצב מהיר (בעיקר בבניינים משותפים מרובי ילדים, אבל גם מי שמעלה אופניים לדירה שלו עלול להשאיר סימנים ברורים על הקירות, הובלות שונות פוגעות גם הן במראה חדר המדרגות, ועוד).

בנוסף כוללים שיפוצי פנים תיקון מדרגות פגומות, חיזוק מעקות ואם הדיירים רוצים בכך גם עיצוב מחדש של הלובי.

שיפוץ בניין כדי לחזק אותו

בניין שיסודותיו נחלשו הוא סכנה של ממש, ולכן פרויקט שיפוץ בניין מחייב יכולות גבוהות במיוחד. הבסיס הוא שיקום בטון וטיפול יסודי בברזלים, וניתן להבחין בין שני סוגי שיפוצים למטרת חיזוק – חיזוק כללי או הבטחת עמידות ברעידות אדמה (שבדרך כלל יבוצע במסגרת תמ"א 38). בכל מקרה בסוף העבודות תוקדש תשומת לב גם להחזרת הצבע והטיח, או לצביעה מחודשת.