מזה פינוי בינוי? 

מכל עבר אתם שומעים לאחרונה אנשים שמדברים על פינוי ועל בינוי אך לא באמת ברור לכם במה דברים אמורים? התחלתם לשמוע חלק מהשכנים שלכם שמדברים על פינוי בינוי ונבהלתם כי אולי זה אומר שיפנו אתכם מהבית? אם כך, כדאי שתדעו שאתם לא היחידים. למעשה, הרבה מאוד אנשים לא לגמרי יודעים במה דברים אמורים ולכן כדאי שתדעו: פינוי בינוי הינו פרויקט מיוחד משטרתו לחדש את הערים שבהן אנחנו חיים. במסגרת אותם פרויקטים הבניינים הישנים נהרסים ובמקומם נבנים מבנים הרבה יותר גבוהים, חדישים ומודרניים. בנוסף, כמובן שהמבנים החדשים גם הרבה יותר יציבים וחזקים כך שהם יחזיקו מעמד גם במקרים של רעידות אדמה. 

האם תוכלו ליזום פרויקט של פינוי בינוי? 

ברוב המקרים כאשר פרויקטים של פינוי ושל בינוי יוצאים לדרך, מופעל למעשה לחץ משני הכיוונים: כלומר, גם הקבלנים עצמם רואים אינטרס בביצוע הפרויקט וגם בעלי הדירות. בנוסף, כמובן שצריך גם לקבל אישורים מהעירייה המקומית כך שזה לא נכון לומר שהכול תלוי רק בכם, בעלי הדירות בבניין. מצד שני, אם אתם רוצים לקדם פרויקט כמו פינוי בינוי שיתבצע על ידי חברה כמו https://hitchadshut.net/ כדאי שתדעו שזה בהחלט אפשרי. מה שכן, כדאי לקדם פרויקטים כאלה אתם חייבים להגיע להבנה עם שאר בעלי הדירות, לבחור את הקבלים המבצעים ולהתחיל להתמודד עם כל הנושאים המורכבים בדרך לפינוי ולבינוי. 

כמה זמן לוקח לבצע פרויקטים כאלה? 

כל מי שחולם על פינוי בינוי רוצה, ובצדק, לדעת גם כמה זמן זה ייקח ומה ייצא לו מזה בסוף התהליך. אם זה נשמע לכם מוכר ואם גם אתם מחפשים את העסקה הכי טובה שיש, כדאי שתדעו שהשאלה כמה זמן נמשכים פרויקטים כאלה תלויה, בין היתר, בשאלה מי יבצע אותם. לכן, בבואכם לבחור קבלנים שיוכלו לעשות את העבודה בשטח, כדאי יהיה לבדוק שאתם בוחרים את הטובים ביותר. החברה המבצעת חייבת להיות מנוסה ובהחלט כדאי גם ללכת ולראות בשטח פרויקטים שאנשי המקצוע שלה ביצוע באזורים שונים בארץ. כך תדעו שאתם מפקידים את המשימה בידי מומחים שבאמת אפשר לסמוך עליהם.