כיצד לבחור פרקט למינציה איכותי?

איכותו של פרקט למינציה נבחנת על פי העובי שלו. כמו שההיגיון וודאי מראה לכם, ככל שהקורות עבות יותר כך תעלה איכותו של הפרקט. העובי הופך אותו למבודד ועמיד יותר. פרקט מורכב משלוש שכבות בדרך כלל, השכבה התחתונה תהייה מורכבות מעץ דחוס באיכות גבוה יותר או פחות, השכבה האמצעית היא למעשה צילום של עץ, היא מעניקה את מראה דמוי העץ שאנו מחפשים במשטחים מסוג זה, ואילו השכבה העליונה היא שכבת ניילון אשר מעניקה הגנה, מכאן גם נובע שמו של סוג פרקט זה. כל השכבות מחוברות אחת לשנייה על ידי לחץ גבוהה.

יתרונותיו של פרקט הלמינציה

  • מחיר – מחירו נוח יותר ממחירו של פרקט עץ מלא.
  • עמידות גבוהה – פרקט זה עמיד יותר בפני שריטות ושימוש תדיר כמו נעליים ותזוזות של ריהוט. הוא עמיד בפני כתמים היות והם אינם נספגים בו בזכות שכברת הניילון.
  • תחזוקה נוחה – בשונה מעץ מלא, פרקט למינציה אינו דורשים תחזוקה שנתית. הם קלים מאוד לניקיון, ואינם סופחים הרבה אבק. בנוסף ניתן לבצע בהם תיקונים בקלות, כל שצריך לעשות הוא להחליף את הקורה הפגומה בחדשה.
  • התקנה פשוטה – התקנת פרקט למינציה אינה דורשת הדבקה, בנוסף הוא קל משקל והובלתו אינה מורכבת. כמו כן ניתן לפרק ולהרכיב אותו מחדש בקלות.
  • מבחר עיצובי – קיים מבחר עצום של דגמים ועיצובים אשר מתאימים לכל סוג של חלל.
  • מבודדים מפני חום וקור – פרקט למינציה יכול לשמש כחומר מבודד מפני חום וקור.

איפה מומלץ לרכוש?

פרקטים ניתן לרכוש היום בחנויות עצמאיות, רשתות גדולות ובאינטרנט. מומלץ לרכוש אותו במקום המציג את המחיר הכולל גם את העבודה והמוצרים הנלווים ולא רק את מחיר הפרקט עצמו. דבר זה מעיד על מקצועיותו של המוכר וימנע מכם הפתעות מבחינת תקציב.

וכך נסכם

קיים היום בשוק מבחר רב של פרקטים למינציה עבור שימושים שונים. זהו פרקט דמוי עץ אשר ניתן לבחור את איכותו ועיצובו ולהתאימה לכל חלל שנבחר לעצב. קיימים בו יתרונות רבים והוא מהווה פתרון פרקטי ויפה עבור סוגיות עיצוביות שונות.