איך לעצב עם מחיצות אקוסטיות משרד מודרני?

רעש הוא אחד המטרדים המציקים ביותר הקיימים כיום. גם אם לא תמיד אנחנו לא מודעים אליו, וגם אם לכאורה התרגלנו לחיות בעולם רועש, רמה גבוהה של דציבלים בחלל מסוים פוגמת במידה ניכרת בתפקוד של רוב בני האדם. בפרט כך הדבר במשרדים שעובדים בהם אנשים רבים – אם הם רועשים יתר על המידה, סביבת העבודה לא מאפשרת התנהלות יעילה באמת, ובנוסף לפחות חלק מהעובדים ירגיש מותש כבר באמצע היום ובאופן כללי המוטיבציה והמחויבות לחברה לא יהיו מקסימליים.

הפתרון הנכון הוא מחיצות, ובפרט כאלה שמבודדות היטב מפני רעש. עיצוב משרד עם מחיצות אקוסטיות מחייב תשומת לב לעוד מספר דגשים, כדי שהתוצאה תהיה מושלמת מכל הבחינות.

שקיפות

הבחירה לעצב עם מחיצות אקוסטיות היא צעד מתבקש על-מנת להפחית את רמת הרעש, אבל חשוב להיזהר לא להפוך את המשרד לסדרת כוכים אפלוליים. תיחום אגרסיבי מדי, שיוצר הפרדה מוחלטת בין עובדים, עלול לייצר תחושת ניכור ואפילו קלסטרופוביה מסוימת, ולכן ההמלצה היא להתקין מחיצות שקופות – כלומר מחיצות אקוסטיות מזכוכית.

מודולריות

סוגיה נוספת שכדאי להתייחס אליה כשהפתרון לרעש הוא לעצב עם מחיצות אקוסטיות היא הגמישות. אנחנו חיים בעידן תזזיתי להפליא, וכשבכל תחום מתרחשים כל הזמן שינויים משמעותיים, רצוי מאוד שגם תכנון המשרד ובפרט התיחום של חללי המשנה בו יהיו גמישים – כלומר יהיה ניתן לשנות את החלוקה הפנימית בפשטות יחסית וללא צורך בשיפוץ מקיף. זהו עוד יתרון משמעותי של מחיצות זכוכית ניידות, בנוסף ליכולות הבידוד האקוסטי שלהן.

על מה חשוב להקפיד כשבוחרים לעצב עם מחיצות אקוסטיות?

הבחירה לעצב עם מחיצות אקוסטיות את המשרד היא כמעט מובנת מאליה כשבוחנים את היתרונות הרבים שלהן: שקיפות, מודולריות, מראה עכשווי, מקסימום בטיחות (בזכות היותה של הזכוכית רבודה או מחוסמת) וכמובן מינימום רעש בכל נקודה בחלל.

על-מנת שהתועלת תהיה מרבית, חשוב לבחור נכון מחיצות זכוכית אקוסטיות גם בהיבט האסתטי. בפרט ניתן ליצור שילובים מעניינים של זכוכית שקופה לחלוטין עם זכוכית אטומה חלקית, כלומר חלבית, וכך ליהנות גם ממראה ייחודי – ובאופן כללי ממשרד מרהיב.