למה כדאי להתקין חימום תת רצפתי לבית?

ישראל היא אמנם לא מדינה מאוד קרה, אבל גם כך במשך החורף, ולמעשה גם בסתיו ולפעמים אפילו באביב, אנחנו זקוקים לפתרונות חימום. הנפוצים ביותר הם הרדיאטורים למיניהם, תנורי הספירלה, מפזרי החום והמזגנים – אבל ישנה אופציה מתקדמת הרבה יותר ומרובת יתרונות: חימום תת רצפתי.

חיסכון כספי משמעותי

כשמבצעים תחשיב כלכלי לטווח הארוך, מסתבר שהפתרון המשתלם ביותר הוא חימום תת רצפתי לבית – אפילו בהשוואה לתנורי הספירלה ולמפזרי החום, שאמנם מוצעים במחיר נמוך אבל מנפחים את חשבון החשמל (ובנוסף תוחלת החיים שלהם נמוכה מאוד).

הסיבה לכך היא היעילות הרבה של המערכות התת רצפתיות, שמבוססות על הובלת מים בצנרת ייעודית. בנוסף נשמרת טמפרטורה נעימה גם לאחר שמפסיקים את פעולת המערכת, כך שאין צורך להפעיל אותה לפרקי זמן ארוכים.

חום נעים במיוחד

עוד יתרון משמעותי של מערכות החימום התת רצפתי בבתים הוא החום הנעים במיוחד שהן מייצרות.

ראשית, החימום אחיד: בניגוד לתנורים שמייצרים טמפרטורה שונה, ואפילו במידה ניכרת, בחלקים שונים של אותו חלל, החימום שמגיע מהרצפה מתפזר באופן אחיד לחלוטין בכל מרחב, גדול ככל שיהיה. שנית, ניתן לשמור על טמפרטורה מדויקת לאורך זמן, ושלישית, האוויר בחדר לא מתייבש – עוד סיבה להוסיף מערכת חימום תת רצפתי לבית.

אסתטיות מעולה ומקסימום בטיחות

מערכות סמויות מהעין הן כמובן הדרך הטובה ביותר לשמר את האסתטיות המוקפדת של הסלון ושל שאר החללים בבית. יתרון נוסף של מערכות סמויות מהעין, כולל כמובן החימום שמתחת לרצפה, הוא בטיחותי: ההורים לא צריכים לחשוש שאחד הילדים ייתקל בלי לשים לב בתנור הספירלה ויהפוך אותו, אף חיית מחמד לא תתקרב יתר על המידה לרדיאטור וכו'.

חימום תת רצפתי לבית – ידידותי גם לסביבה!

במאה ה-21 כל בחירה מושפעת גם מהשיקול האקולוגי. בזכות היעילות הגבוהה – חיסכון של עד 75% בשימוש באנרגיה – חימום תת רצפתי לבית הוא גם פתרון ידידותי מאוד לסביבה. בעידן שבו משבר האקלים הפך למוחשי מאוד ולאיום של ממש על איכות החיים של כל בני האדם, כדאי מאוד להעדיף את הדרכים האקולוגיות להפיכת החיים לנוחים יותר, ולכן מומלצת מערכת החימום שמתחת לרצפה.