כל מה שכדאי לדעת על וילונות גלילה

העידן הנוכחי משופע במוצרים שהם גם פרקטיים להפליא וגם אסתטיים מאוד – שהרי בימינו אנחנו מייחסים חשיבות רבה לשני ההיבטים הנ"ל ומבקשים לעצב לעצמנו חיים שיהיו גם נוחים וגם מוקפים ביופי. כמובן שהדבר בא לידי ביטוי גם בעיצוב הבית וגם בעיצוב בתי העסק מכל הסוגים, ואחד המוצרים שכדאי להכיר הוא וילון הגלילה שהפך בשנים האחרונות לטרנד מבוקש מאוד.

הסוגים העיקריים של וילונות הגלילה

וילונות גלילה נחלקים ל-3 סוגים עיקריים: האפלה, הצללה ורשת צרפתית. וילונות ההאפלה מיועדים למצבים שבהם אנחנו רוצים ליצור איטום מוחלט כך שלא ייכנס כלל אור שמש לחלל. וילונות הצללה מצמצמים את כניסת קרני השמש והאור אל החלל, ואילו הווילונות מהקטגוריה השלישית, רשת צרפתית, מתאפיינים בכך שניתן להביט דרכם מתוך החלל אל העולם שבחוץ.

ידני או חשמלי?

חלוקה מקובלת נוספת של וילונות הגלילה היא לווילונות אשר מופעלים בעזרתו של מנוע חשמלי ולווילונות שגלילתם הינה ידנית. בדרך כלל ניתן לגלול וילונות מסוג זה ללא עזרת מנוע שכן לא נדרש לכך כוח משמעותי, אבל כשהווילון אמור לכסות מפתח גדול ההמלצה היא על וילון חשמלי שגלילתו קלה ופשוטה.

בהקשר זה חשוב לציין כי וילונות גלילה הם אופציה מתאימה מאוד גם למפתחים גדולים. החלונות הרחבים והגבוהים הפכו בשנים האחרונות גם הם לטרנד מבוקש, ולמעשה מתקיימת מעין סינרגיה בין החלון הגדול לבין הווילון הפרקטי והאסתטי.

וילונות גלילה – בכל עיצוב שתרצו

המבחר הרחב עד מאוד של וילונות גלילה בא לידי ביטוי לא רק בחלוקות הנ"ל, הפרקטיות באופיין, אלא גם בפן העיצובי. ניתן למצוא וילון גלילה בצבע אחיד ובאינספור גוונים – כך שקל להגיע לצבע המדויק ביותר שייצור את ההרמוניה הנעימה ביותר לעין בכל חלל ספציפי; ישנם וילונות שהמראה שלהם הוא בעל פסים ובמקרים אלה רוחב הפסים עשוי להשתנות וכמובן משחקי הגוונים, כך שהתוצאה תהיה מעניינת ושובת לב, וישנם גם וילונות מסוג זה בעלי טקסטורות ייחודיות אחרות.

בהתאם ניתן לשלב וילונות אלה בכל חלל, פרטי או עסקי, בין אם הוא מעוצב בסגנון מודרני, בין אם בסגנון קלאסי, בין אם בסגנון כפרי ובעצם בכל סגנון שהוא.