היתרונות העיקריים של דק סינטטי

רמת החיים של כולנו נמצאת במגמת עלייה מתמדת. אחת הדרכים שבה הדבר בא לידי ביטוי היא בעיצוב הבתים שלנו (ולמעשה גם החללים העסקיים זוכים לעיצוב מרשים יותר ויותר). בפרט ניתן לראות ביותר ויותר חללים את הדקים השונים – כשיש לנו בחירה בין דק סינטטי לבין דק עץ. בעבר כמעט תמיד הבחירה הייתה בדקים מעץ, שהם אכן מוצרים יפים ושובי לב, ולמעשה הדקים הסינטטיים הציעו בעיקר מחיר זול אבל איכות בינונית מאוד. כיום, לעומת זאת, גם הדקים התעשייתיים מציעים לנו שלל יתרונות משמעותיים וכדאי להיות מודע אליהם.

עמידות מרבית

יתרון משמעותי אחד של דק סינטטי על פני דק מעץ הוא העמידות הגבוהה שלו. כדאי לזכור שעץ הוא חומר חי, ועלול להתעוות עקב חשיפה למים או לחות, עלול לאבד את צבעו היפה עקב חשיפה לשמש ישירה ועלול להירקב עקב נוכחות חרקים מזיקים. דקים סינטטיים, לעומת זאת, נשמרים היטב וממלאים את ליבנו בנחת במשך שנים רבות מאוד.

ברגים סמויים

עוד יתרון של הדק התעשייתי, שמבוסס על שילוב של עץ עם פולימרים מתקדמים, הוא שניתן לבצע התקנה שלו גם עם ברגים סמויים – כך שמובטחת אסתטיקה מרבית שאינה נפגמת עקב נוכחות בולטת מדי של בורג כזה או אחר.

אסתטיקה מרשימה

מעבר לאפשרות השימוש בברגים הסמויים, מבטיחים דקים סינטטיים אסתטיקה מרבית בזכות החזות שלהם – ניתן להעניק להם מראה של כל סוג עץ שתרצו, בכל גוון מבוקש ובכל מרקם אהוב, והתוצאה תהיה אחידה ומרשימה עד מאוד (אפילו יותר מעץ טבעי לפעמים).

איך לבחור דק סינטטי?

ישנם 3 פרמטרים עיקריים לבחירת דק סינטטי: מראה, מחיר ושירות.

את המראה של הדק תוכלו כאמור לבחור מבין שפע עצום של אפשרויות, כשלמשל אם תמיד חשקתם בדק איפאה תוכלו למצוא דק תעשייתי בעל מראה זהה לזה של דק המבוסס על העץ הטרופי רב הרושם מברזיל, ובאופן דומה דק תוכלו למצוא דקים סינטטיים דמוי עץ טיק, עץ אורן ועוד.

המחיר הוא כמובן גם כן פרמטר, אם כי קחו בחשבון שמדובר על מוצר שישרת אתכם לפחות 20 שנה, כך שיחס העלות תועלת שלו הוא בוודאות משתלם מאוד, וכמובן שלא כדאי להתפשר על שירות פחות ממצוין.