איך לבחור בדי ריפוד?

כשספה או כורסה מתחילה להתיישן יש לנו שתי אפשרויות – לזרוק אותה ולקנות חדשה (בחירה יקרה, גם לחשבון הבנק שלנו וגם מבחינת הסביבה) או לרפד אותה מחדש (בחירה מעולה גם אקולוגית, בהתאם לשלושת עקרונות הקיימות העיקריים – Reuse, Reduce, Recycle, וגם כלכלית). המגוון הרחב מאוד של בדי הריפוד מבטיח שגם בהיבט האסתטי נהיה מסופקים מהבחירה שלנו.

האפשרויות השונות של בדי ריפוד

ריפודה מחדש של ספה או כורסה אפשרי עם בדים פרחוניים, בדים חלקים או בדים מעוצבים. כמובן שגם בתוך כל קטגוריה בפני עצמה ישנן אפשרויות רבות, כשלמשל בדי ריפוד חלקים מגיעים בשלל גוונים – ובהתאם תוכלו להעניק לכל ספה ולכל כורסה את המראה המדויק הרצוי מבחינתכם.

בדים חלקים

בדי הריפוד החלקים מתאימים לחללים שמתאפיינים במינימליזם – קונספט שובה לב שהולך והופך פופולרי יותר ויותר בזכות ההבנה שבמקרים רבים Less is More. בדים חלקים מבטיחים שהספה או הכורסה לא ישתלטו על החלל אלא ייהנו מנוכחות שקטה (אבל מרשימה), ובנוסף יש בהם אנרגיה של רוגע וקלאסיות.

בדים פרחוניים

הבדים הפרחוניים הם עוד אופציה קלאסית ומתאימים למרחבים כפריים באופיים – בין אם מדובר במרפסת גן יפה, סלון מלבב וגם כורסה שמוצבת בחדר תינוקות כדי לאפשר להורים לשבת שם בנינוחות תזכה למראה הולם עם בד ריפוד פרחוני. חשוב לבחור נכון את הבד בהתאם לצבעים, כך שהפרחוניות תשתלב היטב עם שאר המרכיבים בחדר.

בדי ריפוד מעוצבים

בדי ריפוד מעוצבים הם הבחירה המומלצת למי שרוצה ליצור חלל בעל אופי ייחודי. כך למשל ספה בלובי של עסק שמרופדת בבד מעוצב היטב תמתג את העסק כמקורי, כמעניין וככזה שמקדיש תשומת לב רבה לפרטים הקטנים, וגם סלון עם כורסה מעוצבת להפליא בזכות בד מעניין יזכה למחמאות רבות מפי כל מי שנכנס אליו.

בדי קטיפה

סוג נוסף של בדי ריפוד שכדאי להכיר או בדי הקטיפה. קטיפה מיוצרת משלל סוגי חוטים ובהם משי, כותנה וגם אופציות סינתטיות. בכל מקרה התוצאה היא יוקרתית ומשדרת תשוקה ורומנטיקה, ובפרט מתאימה לכורסאות וינטאג' או ספות עתיקות, ולחללים שמתאפיינים במראה הרטרו שובה הלב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *