4 טיפים על עיצוב גינות

חושבים לשנות את המראה של הגינה שלכם? זה הזמן להתחיל לחשוב על עיצוב הגינה. העיצוב כולל בתוכו מגוון רחב של פעולות, לרבות שתילה של עצים, שיחים, פרחים. הוא יכול לכלול גינת ירק, מזרקות, שבילים וכמובן גם פינת ישיבה. כדי לעצב את הגינה שלכם מצורפים מספר טיפים מועילים.

טיפ ראשון – זכרו שהגינה שלכם מיוחדת במינה

אם ראיתם גינות מעוצבות ואמרתם לעצמכם שאתם רוצים שהגינה שלכם תיראה אותו הדבר, זה לא תמיד אפשרי. כל גינה היא מיוחדת מבחינת המרחב שלה, מבחינת הטופוגרפיה ומבחינת בעליה. לכן, יש להתאים את הציפיות שלכם לגינה עצמה. אי אפשר להעתיק את מה שיש בקטלוג. עם זאת, אפשר לקבל השראה ועל ידי בחינת גינות אחרות ותמונות של עיצוב גינות לבחור אלמנטים ופריטים שיהיו אצלכם בגינה.

טיפ שני – עיצוב גינות הוא יותר מבחירת צמחים

כדאי לדעת כי עיצוב גינות הוא הרבה יותר מרק בחירה של צמחים. ישנם אנשים אשר חושבים כי כל שעליהם לעשות הוא להסתכל בקטלוג צמחים ולבחור את אלו אשר נראים להם בעין. בפועל, יש לחשוב על אזורי הישיבה, השבילים, ליצור פינה לצמחיית ירק (אם תרצו בכך) ולשלב אלמנטים עיצוביים מיוחדים. העיצוב מכניס לתוכו עולם ומלואו של מה שיכול להיות בגינה שלכם.

טיפ שלישי – פנו לבעל מקצוע

בעל מקצוע כמו אדריכל נוף יהיה איש המקצוע שיוכל ללוות אתכם בדרך לגינה מעוצבת. בתחילת הדרך הוא ישב יחד אתכם ויבדוק מה החלומות שלכם, מה אתם רוצים מהגינה ויבדוק אם ישנם אלמנטים שחשוב לכם שיהיו בה. לאחר מכן הוא יוכל לתכנן את העיצוב ורק לאחר אישורכם אפשר יהיה לבצע את השינויים המתוכננים.

טיפ רביעי – חשבו גם על העתיד לבוא

עיצוב גינות עשוי להישמע כמו משימה אותה מבצעים כאן ועכשיו, אך הגינה תשמש אתכם גם בעתיד. לכן יש לחשוב מה הייתם רוצים מהגינה שלכם ולהתחשב בשינויים שונים שצפויים בחייכם. נוסף על כך יש לתת את הדעת על עבודות התחזוקה של הגינה ולנסות לתכנן מראש גינה שיהיה קל לשמור עליה ולשמר את מצבה בקלות.