כל היתרונות של דשא סינטטי

עדיין מתלבטים אם להתקין דשא סינטטי? אחרי שתקראו את המאמר הזה כבר לא יהיו מקום לספק!

מהו בכלל דשא סינטטי?

הדשא הסינטטי, או הדשא המלאכותי, הוא התחליף המושלם לכל מי שאוהב דשא, אבל לא מעוניין בחסרונות שלו. אמנם הוא נחשב לפתרון חדש יחסית לעיצוב גינות ביתיות וציבוריות, אבל הוא הפך לטרנד עולמי מהר מאוד בזכות היתרונות הרבים שלו, עליהם נרחיב מיד.

המראה

מי שהסתכל פעם על דשא טבעי מרחוק ואז מקרוב ודאי ראה, שבעוד שמרחוק הדשא נראה מלא ומפתה, מקרוב ניתן לראות את חלקי האדמה החשופים ואת החלקים היבשים שלו. לעומת זאת, הדשא הסינטטי תמיד נשאר ירוק ומלא ומי שמתפתה להסתכל עליו מקרוב, לא יכול שלא להתפעל מהמראה הטבעי והיפה שלו.

המגע

כאמור, לדשא הטבעי יש נטייה לצמוח באזורים מסוימים ובאזורים אחרים פחות ואפילו כלל לא. עובדה זו משפיעה רבות לא רק על המראה של הדשא, אלא גם על התחושה שלו ובעיקר תחת רגליים יחפות ואפילו בשכיבה עליו. דשא סינטטי לעומת זאת, בזכות היותו אחיד, נותן מגע נעים בכל שטחו.

תחזוקה

למרות שנדמה שהוא פשוט צומח מעצמו, בדומה לכל דבר טבעי, גם את הדשא הטבעי יש לתחזק באופן שוטף. למעשה, התחזוקה שלו היא תובענית למדי והוא דורש די הרבה תשומת לב. הדשא הסינטטי לעומת זאת, לא דורש תחזוקה מיוחדת ואפשר ליהנות ממנו לאורך שנים בלי להשתעבד.

עלויות 

היות שהדשא הטבעי דורש תחזוקה באופן שוטף ואילו דשא סינטטי לא זקוק לה, המשמעות היא לא רק בהשקעה של זמן, אלא גם של כסף. זאת, משום שהוא זקוק להשקיה וכך הוא מגדיל את הוצאות המים ופעמים רבות בעליו בוחרים להתקין מערכת השקיה, שלה עלויות משלה. כמו כן, יש גם לכסח את הדשא בתדירות גבוהה למדי ולשם כך מומלץ להזמין גנן מקצועי, או לרכוש מכסחה. דבר נוסף שחשוב לקחת בחשבון הוא המזיקים השונים, העלולים להזיק לדשא הטבעי ובכך לייצר עלויות נוספות לטובת הטיפול בו והשיקום שלו.