כל מה שחשוב לדעת על פינוי פסולת בניין

כולנו מודעים היטב לסכנה המוחשית והמשמעותית אשר מאיימת על המשך החיים הנוחים של כולנו כאן על פני כדור הארץ – זיהום הסביבה מוביל לנזקים חמורים ובלתי הפיכים, ועל כן מוטלת עלינו החובה לעשות כל מה שאנחנו יכולים כדי למזער את טביעת הרגל האקולוגית שלנו. פינוי פסולת בניין בצורה מסודרת לאתרים שמיועדים לכך הוא צעד חשוב במסגרת זו. סיבה טובה נוספת לפנות את פסולת הבניין באופן מסודר היא שהשלכת פסולת כזו ברשות הרבים או באתר לא מורשה הינה עבירה על החוק – ולא רק מי שהשליך בפועל את הפסולת עלול למצוא עצמו מועמד לדין אלא גם מי שהפסולת פונתה בעבורו.

לאן ניתן לפנות פסולת בניין?

חשוב להדגיש כי פסולת הבניין היא אחד מסוגי האשפה הבעייתיים במיוחד, וההשפעה שלה על הסביבה עלולה להיות קשה עד מאוד (הן כמפגע אסתטי והן בפגיעה בקרקע, בחלחול חומרים מסוכנים אל מי התהום ועוד). בהתאם השלכה לפח אשפה רגיל או למזבלה רגילה אינו חוקיות – ובכל מקרה של שיפוץ רחב היקף, הקמת בניין חדש, הרס בניין קיים או כל עבודה אחרת שמייצרת פסולת בניין רבה, חשוב לפנותה אך ורק ולאתרים שמיועדים למטרה ספציפית זו (ואשר אושרו כחוק על-ידי המשרד להגנת הסביבה – ישנם כ-30 אתרים שכאלה והם כוללים אתרי מחזור, אתרי הטמנה ותחנות מעבר).

פינוי פסולת ואישור לטופס 4

במקרים שבהם מתבצע פינוי פסולת בניין כחלק מהקמתו של בניין חדש, פינוי לא מסודר ולא מקצועי עלול להוביל לכך שהבניין לא יקבל טופס 4 – כלומר לא ניתן יהיה לחבר אותו לחשמל, מים וכו' ובעצם אי אפשר יהיה לאכלס אותו. אישור על כך שהפסולת פונתה כחוק הינו חלק מהמסמכים אותם חובה להגיש על-מנת לקבל טופס 4 – סיבה טובה נוספת לשכור את שירותיה של חברה אמינה, ותיקה ומקצועית בתחום זה.

כיצד מתבצע פינוי פסולת בניין?

פינוי פסולת בניין חייב להתבצע באופן מקצועי. בין השאר נדרשת הפרדה בין סוגים שונים של פסולת שמצטברת בעת עבודות מסוגים שונים, לעתים יידרש ציוד מקצועי ייחודי וגם השימוש במכולות או במשאיות מחייב הקפדה על שורה ארוכה של כללים. למידע נוסף מוזמנים לאתר http://www.yossinassi.co.il.