מה זה פינוי בינוי ולמה זה כדאי? 

בכל מקום שומעים בישראל על פרויקטים שונים של פינוי בינוי ולכן, אם גם אתם תוהים במה דברים אמורים, אפשר להבין אתכם. בפועל מדובר על פרויקטים מורכבים שכוללים את הריסת המבנה הישן ואת הקמתו של מבנה חדש במקומו. העניין מורכב כי צריך לפנות את התושבים, להעביר אותם לדירות חלופיות לכל תקופת הבנייה ובסופו של דבר לאכלס את הבניין החדש. תוהים למה זה כדאי? יש לכך כמה סיבות טובות: 

  • במסגרת הפינוי והבינוי בעלי הדירות מקבלים דירות חדשות, גדולות, יפות ובעלות ערך רב יותר. 
  • החברה שמבצעת את הפינוי ואת הבינוי זוכה לבנות בניין גדול עם הרבה יותר יחידות דיור שהיא יכולה למכור ולהרוויח מהן. 
  • העיר עצמה נראית מושקעת, יפה ומחודשת יותר. 

לכן בהחלט אפשר לומר: פינוי בינוי הינו פרויקט שכולם יוצאים ממנו נשכרים ולכן ברור מדוע הוא זוכה להתעניינות רבה כל כך ברחבי הארץ. 

האם כל קבלן בניה יכול לבצע פרויקטים של פינוי בינוי? 

התשובה היא כמובן לא. כפי שהוזכר לעיל, פרויקטים של פינוי ושל בינוי דורשים התעסקות גדולה מאוד וניסיון רב. לכן ברור מדוע לא כל חברת בנייה תוכל לקחת על עצמה את האחריות לעניין הזה. זו הסיבה שבגללה, אם אתם מנסים לקדם אצלכם פרויקט כזה, כדאי שתיכנסו ללינק: https://hitchadshut.net/ כי כאן תכירו חברה רצינית ומנוסה ביותר בתחום הזה. 

המשמעות של בחירת המומחים שיבצעו את הפרויקט  

זה לא משנה אם אתם חושבים על פינוי בינוי, על פרויקט כמו תמ"א 38 או על חידוש עירוני שנעשה בדרכים אחרות. מה שבטוח זה שרצוי לפנות רק לא חברה שיש לה כמה שיותר ניסיון וידע, שכן רק בצורה כזאת תוכלו להיות בטוחים שהכול יתבצע על הצד הטוב ביותר. אנשי המקצוע שייקחו על עצמם את ניהול הפרויקט יוכל לעשות זאת תוך התחשבות בכל הגורמים המשמעותיים, מה שיוביל בסופו של דבר לתוצאה מרהיבה. אתם תראו שלא תצטערו על ההשקעה בפרויקטים הללו והדבר היחיד שאולי לא יהיה לכם ברור, זה למה דחיתם את העניין כל כך הרבה זמן.