מצלמת אבטחה לבית מומלצת

אם הגעתם למאמר הזה, אתם ככל הנראה מחפשים מצלמת אבטחה לבית. החיפוש אחר המצלמה הנכונה עבורכם יכול להיות מאוד מבלבל – ישנו מבחר גדול בשוק ולעתים אנו יכולים לבחור במצלמה שכלל לא מתאימה לצרכים שלנו. ובדיוק בשביל זה המאמר הזה כאן בשבילכם.

מצלמת אבטחה לבית – סוגים

מערכת האבטחה לבית כוללת בה את מצלמות האבטחה, ואת המקליט אשר אליו המצלמות מתחברות.
ישנם שני סוגים של מצלמת אבטחה לבית – מצלמה אנאלוגית באיכות של HD ומצלמה דיגיטלית IP.

  • מצלמות אנאלוגיות HD – אלו הן מצלמות המבוססות על מצלמות האבטחה הוותיקות מבחינת הטכנולוגיה שלהן והן מחוברות באופן נפרד למכשיר הקלטה ייעודי (DVR) עם כבל DMC המאחסן את נתוני ההקלטות. זוהי אמנם מצלמת אבטחה לבית בטכנולוגיה ישנה שאינה כוללת את הפיצ'רים שיש במצלמה דיגיטלית, אך היא מספקת איכות תמונה גבוהה מאוד וניתן למצוא אותה במחיר משתלם מאוד.
  • מצלמות דיגיטליות IP – החיבור שלהן נעשה על ידי חיבור בכבל רשת בין המצלמות למכשיר ההקלטה. היתרון הגדול של מצלמת אבטחה לבית מסוג IP היא שהיא מספקת טכנולוגיה של זיהוי פנים, ויש לה אף יכולת לשלוח התרעה למערכת האבטחה כאשר היא מזהה תנועה חשודה, ובכך היא יכולה להפעיל את מערכת האזעקה או לשלוח התרעה לבעל הבית. כמו כן היא מספקת תמונות באיכות גבוהה מאוד, אך יש לה שני חסרונות – היא מצריכה התקנה של תשתית אינטרנט ייעודית, מכיוון שהיא צורכת אינטרנט באופן מסיבי, ולכן היא לא יכולה להיות מושתתת על רשת האינטרנט הביתית. החיסרון השני שלה הוא שהיא יקרה בהרבה ביחס למצלמת אבטחה לבית אנאלוגית.

כמו כן, בבחירת מצלמת אבטחה לבית שימו לב כי המצלמה שאתם בוחרים כוללת: אפשרות לראיית לילה, עדשות מצלמה אשר מותאמות לשטח המצולם וכן מאפשרת ראייה למרחק (כל עדשה מאפשרת ראייה למרחק שונה). כמו כן, שימו לב גם מה היא תקופת האחריות הניתנת לכם על המצלמה, ומה היא כוללת. ככל שהאחריות ארוכה יותר כך עדיף, למקרה ויהיו תקלות בעתיד. הכי מומלץ לקנות מצלמה בעלת אחריות יבואן, על מנת שתקבלו שירות איכותי.